This widget requires Flash Player 9 or better

W moim domu rodzinnym koty były obecne od zawsze, bez względu na to, czy dom ten był w Polsce, czy za granicą. Od zawsze czułam ich obecność, ciepło i pozytywną energię, która sprawia, że cztery ściany każdego domu nabierają tej szczególnej magii.

Każdy z kocich przyjaciół, który zaszczycił nas obecnością w naszym życiu był inny i wyjątkowy. Nigdy nie zapomnimy Rudolfa, Brumtelesa, Antenowca, Dziabonki, Pampalinki, Rudziela, Lulusia - kochanych dachowców, które ubarwiały i wzbogacały nasze życie.
Moja przygoda z kotami rasowymi rozpoczęła się latem 2003 roku. Wtedy to - 26 września 2003 - dzień po mojej obronie pracy magisterskiej, pojawiła się u nas maleńka, niebieska kuleczka brytyjska o poważnie brzmiącym imieniu Gloria Gratka Clan, w domu zwana Blusią. Dzięki niej rozkochałam się w Kotach Brytyjskich, których zarówno wygląd, jak i osobowość odpowiadają memu ideałowi kota.

Decyzja o założeniu hodowli była niejako konsekwencją naszych dotychczasowych doświadczeń z kotami. Jest to urzeczywistnienie pragnienia dzielenia się cząstką naszej pasji i miłości do kotów z innymi ludźmi. Tą maleńką cząstką są nasze kocięta, w których wychowanie wkładamy nasze serca, wiedzę i doświadczenie. Nasza hodowla została zarejestrowana w największej na świecie organizacji felinologicznej Federation Internationale Feline (FIFe) w dniu 22.12.2004 pod przydomkiem LULUDI*PL. Należymy do Cat Club Sopot zarejestrowanym w Felis Polonia - stowarzyszeniu pod patronatem FIFe.

Naszymi głównymi priorytetami hodowlanymi są zdrowe, piękne i socjalizowane kocięta, które będą wspaniałymi towarzyszami swoich opiekunów na długie lata. Staramy się również by kocięta z LULUDI*PL były coraz lepszymi i piękniejszymi przedstawicielami swojej rasy, coraz bliższymi standartowi i ideałowi Kota Brytyjskiego. Z tego względu nasze koty uczestniczą w międzynarodowych wystawach kotów zarówno w Polsce, jak i za granicą. Jest to bowiem jedyny sposób na weryfikację swojej wiedzy felinologicznej, doskonalenie rasy oraz konfrontację naszych opinii z opiniami sędziów i innych hodowców.
Zapraszamy Państwa serdecznie do zapoznania się z naszą hodowlą.

Eliza Napiórkowska
.